Stopy

Stopy

Stopy

Mówi się, że to dłonie stanowią wizytówkę człowieka, zwłaszcza damy, która podaje rękę na powitanie. Niemniej jednak podobnie jak i dłonie, tak i stopy zwłaszcza w sezonie typowo letnim, gdy nosimy odsłonięte obuwie, pokazują jak dbamy o swoją higienę osobistą. Wypielęgnowane stopy to podstawa dobrego wyglądu. W tym celu warto korzystać nie tylko z dobrych preparatów takich jak na przykład kremy czy zmiękczacze, ale też mieć w zwyczaju nawyki pielęgnacyjne typu pedicure.

Stopy

Zabieg ten jest zalecany chociażby z tego względu, że każdy z nas inaczej chodzi, a sam fakt chodzenia pieszo sprawia, iż nadwyrężamy nasze stopy a w konsekwencji tego po prostu niszczymy je. Robią się na spodach pięt nieestetyczne zgrubienia, często nawet bolące odciski i to wszystko nie wygląda za ładnie. Rozwiązaniem jest natomiast pedicure wyże wspomniany, który jest sposobem na zlikwidowanie tych wszystkich mankamentów naszych stóp. Z tym nie poradzą sobie żadne środki kosmetyczne ogólnodostępne w drogeriach typu kremy, zaś przydatne jest specjalistyczne urządzenie kosmetyczne takie jak elektroniczny pilnik zwany frezarką. Zaleca się, aby pedicure wykonywać także samodzielnie. Wiadomo, że nikt z nas nie ma w domowym zaciszu ekwipunku standardowego jak przy salonie kosmetycznym z prawdziwego zdarzenia, ale na rynku znajdują się dzisiaj rozliczne rodzaje przyrządów kosmetycznych, które mogą nam pomóc w utrzymaniu stóp w zadbanym stanie.

Mowa tu przede wszystkim o takich akcesoriach jak elektroniczne pilniki, jakie działają na baterie, przypominają klasyczne frezarki w salonach, ale działają mniej agresywnie, czyli nie wyrządzimy sobie nimi krzywdy, zedrzemy zgrubiałe warstwy naskórka, ale na pewno potrzebujemy do tego dużo więcej czasu niż przy frezarce. Dobrym rozwiązaniem jest zatem postawienie z jednej strony na raz na jakiś czas wykonywany zabieg pedicure, a w pozostałych przypadkach pielęgnowanie stóp właśnie samodzielnie. Kiedy wykonamy taki pedicure, warto jest także postawić na stosowne wypielęgnowanie stóp środkami kosmetycznymi typu kremy.

Stopy

Musimy wiedzieć, że na rynku dostępne są także specjalistyczne gabinety, jakie określa się gabinetami podologicznymi, są to takie placówki, w których można poddać się fachowym zabiegom na stopy wtedy, kiedy mamy z nimi dużo bardziej poważny problem, już natury medycznej, a nie tylko estetycznej. W takich gabinetach pracują specjaliści z zakresu dermatologii, którzy na pewno pomogą nam z problemem wrastających paznokci czy też z bolesnymi schorzeniami, na przykład przestarzałymi odciskami, które sprawiają ból, odrastają i nie są do usunięcia nawet w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Istotna w zakresie kosmetyki stóp, jak zatem widać, okazuje się profilaktyka. Samo jednorazowe doprowadzenie stóp do ładu to nie wszystko. Dużo ważniejsze okazuje się wyrobienie w sobie nawyków codziennych pielęgnacji naszych nóg. Podobnie rzecz jasna powinno być z dłońmi, które jak już wyżej wspomnieliśmy są naszymi wizytówkami. W przypadku rąk warto umawiać się do kosmetyczek na zabieg manicure czy parafinowe zabiegi pielęgnacyjne dłoni. Szczególnie, zarówno manicure jak i pedicure są zalecane w okresie letnim. W zakresie pedicure wyróżnia się kilka jego odmian z czego w głównej mierze trzeba wspomnieć o pedicure biologicznym oraz leczniczym.

Pierwszy z nich jest takim profesjonalnym zabiegiem, w jakim nie korzysta się z założenia z żadnych narzędzi ostrych – nie ma nic metalowego, przeróżnych akcesoriów itd. W tym zakresie pedicure biologiczny stawia na poddanie stóp zdrowotnym, pielęgnacyjnym kąpielom a następnie na peelingu. W ten sposób nie chodzi o pozbycie się bardzo dużych zrogowaceń naskórka czy doprowadzenie stóp do ładu, ale raczej bardziej o relaks i odprężenie a co za tym idzie dobre samopoczucie. W przypadku pedicure leczniczego natomiast przeznaczenie jest nieco inne. Specjalistyczne gabinety kosmetyczne stawiają zwłaszcza na odpowiednie likwidowanie zrogowaceń, eliminowanie problemów z wrastającymi paznokciami, leczenie rozmaitych chorób stóp czy też atakujących płytkę paznokcia, usuwanie głębokich odcisków, które same z siebie nie ustępują.

– autor artykułu